طرح های پیشران پتروشیمی

سرمایه گذاری در طرح های پیشران پتروشیمی

پایگاه اطلاع رسانی وزارت نفت در باب سرمایه گذاری در طرح های پیشران پتروشیمی اعلام کرد : سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی اجرای طرح های توسعه زنجیره محصولات پایین دستی در مناطقی چون ماهشهر را در اولویت فعالیت های خود قرار داد .

سید امین شهیدی نیا با اشاره به اینکه منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی یک سوم ظرفیت های پتروشیمی کشور را تشکیل می دهند گفت : طی دو دهه گذشته در راستای توسعه و رشد این صنعت شاهد تحولات عظیمی بوده ایم ( این تحولات جهش در رشد و تولید را نیز به همراه داشت ) ؛ طبق نمودار و برآوردهای انجام شده حجم تولید صنایع پتروشیمی کشور در پایان سال جاری باید به 100 میلیون تن برسد .

وی در ادامه تصریح کرد : توقع و تلاش بر این است که تا پایان سال 1404 حجم تولید به 135 میلیون تن برسد ؛ در صورت برآورده شدن این توقع بخش مهمی از نیازهای صنعت پتروشیمی تامین و فراهم خواهد شد .

راهبر اصلی منطقه ویژه در باب طرح های پیشران پتروشیمی

 راهبر اصلی طرح های پیشران پتروشیمی در منطقه به کار گیری ظرفیت های موجود مانند زمین ،  برق ، آب ، مواد اولیه و دیگر امکاناتی است که احداث و بهره برداری از پروژه را به همراه دارد می باشد .

اجرایی شدن این طرح قطعا مزایایی بیش از تامین منابع اولویه صنعت پتروشیمی به همراه خواهد داشت که از مهمترین آن می توان به اشتغال زایی برای جوانان ، ایجاد فرصت های پایدار شغلی و رونق در سرمایه گذاری بازار بورس اشاره کرد .

دیگر اخبار صنعت نفت :

تهاتر و قرار دادهای نفتی جدید

جدیدترین مقالات

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *