درخواست آنلاین

شیرآلات صنعتی

شیرآلات صنعتی یکی از مهم ‌ترین و پرکاربردترین ابزارآلات و تجهیزاتی هستند که در انواع صنایع مختلف به صورت وسیع کاربرد دارند.

انواع مختلفی از شیرآلات صنعتی مانند شیرآلات کروی، شیرآلات توپی، شیرآلات یک طرفه و …  وجود دارد که هر کدام از آن‌ها با توجه به شکل و ساختاری که دارند، در زمینه های مختلف و محل های مورد نیاز، به کار گرفته میشوند.

هدف از استفاده از این ابزارآلات کنترل فشار و جریان سیالات در یک سیستم میباشد. تقریبا میتوان گفت شیرآلات در همه صنایع مورد استفاده قرار میگیرند به همین خاطر ضروری است تا اطلاعات کافی و جامعی را راجع به آن ها داشته باشیم. امروزه شیرآلات در انواع مختلفی با جنس های استیل، برنج، چدن و فولاد ساخته شده و به بازار ارائه میشوند.

انواع شیرآلات صنعتی

  • شیرآلات استیل

شیرآلات استیلی در تجهیزات آبی و لوله کشی به وفور مورد استفاده قرار میگیرند. چرا که سطح استیل، هم فضای زیبایی را در آشپزخانه ایجاد کرده و هم به راحتی قابل شست و شو میباشد. همچنین شیرآلاتی که جنس استیل دارند، مقاومت بالایی داشته و از طول عمر طولانی بهره می برند.

این ویژگی ها در کنار انعطاف پذیر بودن و مقاومت آن در برابر زنگ زدگی، همگی باعث محبوبیت این شیرآلات در استفاده از لوله کشی های خانگی برای آشپزخانه ها و سرویس های بهداشتی شده است. از جمله معروف ترین برند هایی که انواع شیر آلات استیل تولید می کند، شرکت شیرآلات استیل البرز می باشد. شیرآلات تولید شده وسط این شرکت بالاترین کیفیت را در بازار دارند.

  • شیرآلات برنجی

شیرآلات برنجی از پرمصرف ترین تجهیزات بازار میباشند که اکثرا در موتورخانه ها بکار میروند. اتصال این تجهیزات به صورت دنده ای بوده و به صورت تو پیچ رزوه می شوند. این شیرآلات با هدف قطع و وصل کردن و تنظیم جریان به کار برده میشود. شیرآلات برنجی به دلیل مقاومت بالا و طول عمر زیادی که دارند در موتورخانه ها و سیستم های پایپینگ مورد استفاده قرار میگیرند. این شیرآلات انواع مختلفی داشته که پرکاربردترین آن ها عبارت اند از: کشویی، سوزنی، یک طرفه و… . اگر قصد خرید شیرآلات برنجی دارید، برند های سیم ایتالیا، کیتز، کیز ایران، سام از جمله با کیفیت ترین شیرآلات برنجی موجود در بازار میباشد.

  • شیرآلات چدنی

استفاده از شیرآلات چدنی در صنعت تاسیسات ساختمان بسیار رایج است. این تجهیزات که با هدف تنظیم و کنترل کردن جریان مایعات یا گاز ها در لوله کشی مورد استفاده قرار گرفته میشوند، انواع مختلفی داشته و در سایز های متنوع تولید میشوند. شیرآلات چدنی در چهار نوع : کشویی، پروانه ای، یک طرفه و فشار شکن ساخته می شوند. دلیل استفاده از این شیرآلات در تجهیزات ساختمانی، مقاومت بالای آن ها و طول عمر زیادشان میباشد. برند های وگ ایران بی همتا، میراب، فاراب و اکون از جمله شیرآلات چدنی با کیفیتی را تولید و روانه بازار میکنند.

  • شیرآلات فولادی

شیر آلات فولادی به دلیل جنسی که دارند از کیفیت بسیار بالایی برخوردار می باشد. همچنین این شیرآلات از قیمت مناسب تری نسبت به انواع دیگر شیرآلات برخوردار هستند. در واقع کیفیت بالا در کنار قیمت پایین باعث استفاده بسیار از این شیرآلات در ساختمان شده است. این شیرآلات از جمله پیشرفته ترین ابزار و تجهیزات بازار می باشند. امروزه از این شیر آلات فولادی در صنایع مختلفی همچون آب  فاضلاب، نفت و گاز، پتروشیمی و …. استفاده میکنند. هدف از بکار بردن این تجهیزات، انتقال سیالات گوناگون میباشد. استیل ارس از جمله برند مشهور در زمینه تولید شیرالات فولادی می باشد.

نمایش بیشتر

شیرآلات صنعتی