اتصال دنده ای استیل

اتصالات نقش عمده و بسیار مهمی را در صنایع مختلف بر عهده دارند. به عنوان مثال می توان به کاربرد آنها در لوله کشی های منازل، کارگاه، کارخانه و … اشاره نمود .

 از اتصالات استیل در زمینه های مختلفی استفاده می شود و این قطعات کاربرد فراوانی دارند. از جمله مهم ترین کاربرد اتصالات استیل تغییر جهت، شاخه گذاری، و یا تغییر قطر خط لوله می باشد. در واقع به دلیل برخورداری از جنس استیل در این اتصالات، آن ها ویژگی هایی نظیر ضد رسوب، مقاومت در برابر آب و آتش و همچنین قابلیت تحمل وزن بالا و قابل بازیافت بودن را از خود نمایش می دهند از این رو از محبوبیت بالایی در بین کارکنان و متخصصان این زمینه برخوردار هستند.

اتصال دنده ای استیل یکی از زیرمجموعه های اتصالات رزوه ای می باشد. این اتصال ویژگی و مزیت های منحصر به فردی دارد که باعث بهتر شدن کارایی های آن نسبت به دیگر زیر دسته های اتصالات رزوه ای شده است.

اتصالات دنده ای استیل اتصالی است که از مجموعه استنلس استیل های مقاوم تشکیل شده است و به چند دسته مختلف تقسیم می شود. از جمله مهم ترین این دسته ها 304 یا 316 می باشند. در صورت استفاده از این دو نوع سری استیل ها, لوله ها و تجهیزات در مقابل خوردگی و زنگ زدگی مقاوم می شوند. همچنین 316 بیش از اتصالات استیل دنده ای 304 در برابر فرسودگی و زنگ خوردگی مقاومت دارد.

شایان ذکر است که برخلاف تصور عموم، استنلس استیل تنها یک ماده نیست بلکه نامی است که برای مجموعه ای از استیل های مقاوم در برابر زنگ زدگی و خوردگی مورد استفاده قرار می گیرد. استنلس استیل هایی هستند که در ساختار خود حداقل 11% کرومیوم دارند. تمامی استنلس استیل ها دارای کرومیوم بوده و به همین دلیل در مقابل خوردگی و زنگ زدگی مقاوم هستند.

مزایایی اتصالات استیل دنده ای

اتصالات استیل دنده ای بنا به مزایایی که دارند بیشتر از سایر اتصالات از زیرمجوعه خود مورد استفاده قرار می گیرند. از جمله مهم ترین و شاخص ترین مزایای اتصالات استیل دنده ای عبارت اند از:

  • اتصالات مقاوم و انعطاف پذیر

 به دلیل برخورداری از جنس استیل، این اتصالات مقاومت بالایی در برابر عوامل مخرب دارند به طوری که در شرایط جوی ملایم بیشتر از هر نوع دیگری از اتصالات مقاوم تر هستند

  • دمای بالا و دمای پایین

این اتصالات در برابر حرارت نیز مقاوم بوده و در مقابل دمای بالا کارایی خود را از دست نمی دهند.

کاربرد اتصالات استیل دنده ای

اتصالات استیل دنده ای به دلیل ویژگی ها و مزایایی که دارند در زمینه های مختلفی نظیر: اتصالات لوله به لوله، اتصال لوله به شیرالات، اتصال لوله به خرطومی ها و مخازن، اتصال لوله به اتصالات، اتصال حریان از لوله های استیل به حوضچه ها یا تانکرها، اتصال جریان از شیرالات ابزار دقیق به ورودی ها و خروجی ها، اتصال شیرآلات ابزار دقیق به اتصالات یا خرطومی ها و یا مخازن،  تغییر جهت لوله کشی، تقسیم جهت لوله کشی و… مورد استفاده قرار می گیرند.

نمایش بیشتر