درخواست آنلاین

فلنج

فلنج صنعتی به قطعاتی از جنس فولاد گویند که برای برقراری اتصال بین لوله و اقلام پایپینگی دیگر بکار می رود. این ابزار به شکل صفحه های دایره ای بوده و اطرافشان را سوراخ های متعددی پوشانده است. با اینکه کاربرد اصلی فلنج ها، برای اتصال لوله با پابلینگ هایی همچون شیرآلات میباشد، اما از این ابزار برای کاربرد های دیگری همانند تغییر مسیر و تغییر قطر لوله ها نیز استفاده میکنند. با اینکه فلنج ها اکثرا از آهنگری ساخته میشوند. اما در مواردی از ورقه برای ساخته این ابزار استفاده میشود. امروزه فلنج ها در انواع مختلف و جنسهای متنوعی ساخته میشوند. استیل، فولاد و گالوانیزه موادی هستند که برای ساخت انواع مختلفی از فلنج ها مورد استفاده قرار میگیرند.

امروزه انواع مختلفی از فنچ ها طراحی و روانه بازار میشود که مهم ترین پر کاربردترین نوع این قطعات عبارت اند از : فلنج با سطح ساده لغزشی، فلنج نر و ماده، فلنج گردن جوشی، فلنج کور، فلنج لپ جوینت، فلنج رزوه ای، فلنج جوشی سوکتی، فلنج روکار، فلنج حلقه مشترک.

انواع فلنج صنعتی

  • فلنج استیل که در واقع خود دارای انواع مختلف بوده و هر یک از انواع برای هدف خاصی مورد استفاده قرار میگیرد. فلنج های استیل بنا به مزیت هایی نظیر:  ضد زنگ بودن و مقاومت بالا در لوله کشی های تاسیسات آبی مورد استفاده قرار میگیرند.
  • فلنج فولادی بیش تر برای ایجاد اتصال در بین لوله ها و شیرآلات موجود در تاسیسات و ساختمانها مورد استفاده قرار میگیرد. شایان ذکر است در صورت نیاز می توان از یک واشر برای آب بندی فلنج فولادی استفاده کرد. فلنج هایی که از جنس فولاد ساخته شده اند که پرکاربردترین آنهاعبارت اند از : فلنج فلزی معمولی و بلند، فلنج فلزی اسلیپان، فلنج فولادی.
  • فلنج گالوانیزه از انواع دیگر فلنج ها میباشد که از تسمه های ورق گالوانیزه با ضخامت ۶/۰ و ۷/۰ و 1 میلیمتر در شاخه های چهار متری تولید میشود. این قطعات با چندین برش از حالت پروفیل به شکل فلنج گالوانیزه در می آید. شایان ذکر است که فلنج گالوانیزه به راحتی به وسیله ی سه برش ، به حالت استاندارد در می اید. فلنج گالوانیزه در سایزهای مختلفی اعم از ۲۰ ، ۲۵ ، ۳۰ ، ۳۵ و ۴۰ ساخته میشود که با توجه به محیط و نیازی که دارید میتوانید از انواع مختلف آن استفاده کنید.
نمایش بیشتر