تبدیل دنده ای استیل

تبدیل دنده ای استیل یکی از اتصالات پرکاربرد در اتصالات دنده‌ای استیل به شمار می‌آید که به منظور تغییر سطح مقطع از آن استفاده می‌شود. این نوع از اتصالات استیل در لوله‌کشی استیل جهت تغییر قطر به کار گرفته می‌شود و به کارگیری آن در طول مسیر موجب می‌شود تا سیال موجود در لوله از یک مسیر با شعاع کم‌تر وارد مسیری با شعاع بیشتر و یا بالعکس شود.

انواع تبدیل دنده ای استیل

تبدیل دنده ای استیل در دو نوع تبدیل استیل هم مرکز و تبدیل استیل غیر هم مرکز تولید می‌شود. تبدیل استیل هم مرکز به منظور تغییر قطر لوله در مسیر لوله‌کشی برای لوله‌هایی که به صورت عمودی عبور کرده‌اند، مورد استفاده قرار می گیرد. شکل ظاهری این نوع از اتصالات استیل به صورت مخروطی است و همانطور که از نام آن مشخص است، مرکز دایره‌های تبدیل استیل هم مرکز که دارای شعاع متفاوتی با یکدیگر هستند، روی یک محور قرار گرفته است.

تبدیل  استیل غیر هم مرکز در در مسیر لوله‌کشی برای لوله‌هایی که به صورت افقی عبور کرده‌اند، مورد استفاده قرار می گیرد.  این نوع از اتصالات استیل به صورت دو استوانه با سطح مقطع متفاوت است که روی یکدیگر قرار گرفته است. در اتصالات تبدیل غیر هم مرکز، استوانه کوچک‌تر بر روی استوانه بزرگ‌تر و گوشه مستقر شده است.

کاربرد تبدیل دنده ای استیل در اتصالات ، زمانی آشکار می‌شود که سیال درون لوله از مسیری با سطح مقطع کوچک‌تر وارد مسیری با سطح مقطع بزرگ‌تر و یا بالعکس می‌شود که این اتفاق باعث به وجود آمدن فشار ناگهانی در مسیر سیال می‌شود. به همین منظور ، جهت جلوگیری از ایجاد فشار ناگهانی در مسیر سیستم، بایستی قطر لوله را به ندرت کاهش داد که این موضوع با استفاده از چند تبدیل استیل پشت سر هم امکان‌پذیر خواهد شد. انواع تبدیل‌های دنده‌ای استیل در سیستم‌های لوله‌کشی ساختمان و سیستم تصفیه فاضلاب بسیار پرکاربرد می‌باشد .

گروه صنعتی آسیا استیل با در نظر گرفتن حقوق مصرف کنندگان شرایط ویژه ای برای مشتریان درنظر گرفته است .شما می توانید برای خرید انواع شیرآلات به صورت مستقیم و بدون واسطه با قیمت واقعی باکارشناسان ما در ارتباط باشید.

جهت مشاهده دیگر محصولات تولید شده این مجموعه در دسته بندی شیرآلات بر روی کلمه لینک کلیک نمائید .