انواع لوله های پرکاربرد

معرفی لوله های پرکاربرد

لوله و انواع آن در صنعت یکی از پرکاربردترین موارد مصرفی هستند که نقش مهمی ایفا می کنند. از بین انواع لوله، لوله مانیسان، لوله گالوانیزه و لوله استیل پر مصرف ترین آنها در صنعت هستند.

برای کسب اطلاعات بیشتر از انواع لوله ها با آسیا استیل تا انتهای این مقاله همراه شوید.

لوله مانیسمان از انواع لوله های پرکاربرد

لوله مانیسمان از پر کاربردترین لوله ها در صنعت است که ویژگی مختلف و طریقه ساخت منحصر به فردی دارد. همین مساله وجه تمایز این لوله با لوله های دیگر است. این لوله ها بدون درز بوده و فرآیند متفاوتی در ساخت دارند. از جمله ویژگی های این لوله توانایی تحمل فشار بالا و مقاومت در برابر تغییرات محیطی است.

طریقه ساخت این نوع لوله این گونه است که شمش فولادی را به طریق نورد گرم حرارت داده ودر مرحله بعد از طریق روش سمبه ماتریس شمش را سوراخ و در مرحله آخر از قالب های مخصوص کشش و نورد عبور داده تا به سایز های مورد نظر تبدیل شوند. البته روش هایی مانند ریخته گری با استفاده از نیرو گریز از مرکز و یا ریخته گری پاششی برای تولید این نوع لوله به کار می رود.

لوله مانیسمان دارای سایز ها و رده های مختلفی هستند که آنها را دسته بندی می کنند. لوله ها در سایز 6 و 12 متری و دارای رده 20 و رده 40 و رده 80 و رده 160 و … عرضه می شوند که از این میان لوله مانیسمان رده 20 و 40 پرکاربردترین رده ها نسبت به دیگر رده ها هستند.

لوله گالوانیزه یکی از لوله های پرکاربرد

لوله های گالوانیزه در واقع همان لوله های درزدار و بدون درز هستند که با روکش فلز روی پوشانده شده است. لوله های فولادی در بیشتر مواقع برای انتقال سیالات به کار می روند. که اغلب موجب خوردگی و زنگ زدگی می شوند. حتی لوله های مانیسمان این مشکل را دارند. همین موضع سبب می شود تا عمر این لوله ها کوتاه شود. روکشی که از فلز روی، بر روی این لوله ها کشیده می شود موجب ایجاد مقاومت بالا در برابر خوردگی و زنگ زده گی می شود که همین موضوع ، این لوله ها را یکی از پرکاربرد ترین کرده است.

لوله استیل از لوله های پرکاربرد در صنعت 

در بسیاری موارد که استفاده از لوله مانیسمان یا لوله گالوانیزه ممکن نیست ما می توانیم از لوله استیل استفاده کنیم. لوله استیل به دلیل وجود کمتر از 2 درصد کربن و حدود 13 در صد کروم و با افزودن فلز مولیبدن به آن، دارای ویژگی های مختلفی هستند.

وجود فلز کروم باعث مقاومت در برابر خوردگی، فلز مولیبدن باعث مقاومت در برابر آب شور دریا را افزایش می دهد. همچنین به دلیل خاصیت پولیش پذیری لوله های استیل که در انواع لوله استیل دکوراتیو، لوله استیل 304 و لوله استیل 316 هستند در صنایع غذایی، بهداشتی و دکوراسیون کاربرد فراوان دارند. این خواص لوله استیل است که باعثشد تا در جایگاه یکی از پرکاربرد ترین لوله ها قرار بگیرد.

برای اطلاع از قیمت انواع لوله و خرید از شرکت آسیا استیل می تونین با شماره 02146100945 تماس بگیرین.

جدیدترین مقالات

دیدگاهتان را بنویسید

Shopping cart

0

No products in the cart.