قیمت آهن و محصولات فولادی

قیمت آهن و محصولات فولادی در 1401

تجارت و کاهش قیمت آهن و فولاد در سال های اخیر

با توجه به اتفاقات رخ داده در سال های اخیر متاسفانه مسولین نتوانستند در قیمت آهن و محصولات فولادی تغییری ایجاد کنند.با این وجود در اولین ماه سال 1399 حدودا یک میلیون تن محصولات فولادی در بخش صادرات دیده شده است که در این صادرات حدود 366هزار تن مختص به شمش فولادی بوده است.

طبق اخرین اخبار منتشر شده فروردین ماه سال جاری به علت افزایش ارزش افزوده و هزینه های بالای کشور نتوانستیم در بخش های واردات و صادرات صنعت آهن و فولاد پیشرفتی زیادی داشته باشیم.

آمار انجمن تولید کنندگان فولاد و آهن

طبق آمار این انجمن تولید فولاد در فروردین ماه سال 1400 حدود 633هزار تن از انواع شمش فولادی صادر شده در مقایسه با 366 هزار تن در ماه اول سال 1399 صادرات این محصول رو به سعود بوده، اما تمام مقطع های صادرات فولاد در فروردین امسال به 184 تن رسید که در مقایسه با صادرات این محصولات در زمان مشابه سال گذشته،کاهش 31 درصدی داشته است.با این وجود در 2 سال اخیر صادرات محصولات فولادی نه تنها افزایش نداشته بلکه دائم رو به کاهش بوده است.

همچنین در فروردین ماه 1401 با توجه به این که قیمت آهن کاهشی نداشت،به طور کلی 27 هزار تن محصولات آهنی نیز صادر شده،این آمار در مدت مشابه سال گذشته 1000تن کمتر بوده و بر اساس میزان صادرات ابن محصول در مقایسه آماری کاهش داشته است.

به طور کلی با توجه به روند قیمت های جهانی و همچنین تولیدات چین از سوی دیگر قیمت سنگ آهن در معاملات بورس به محدوده ۱۰۰ دلار و همچنین نوسانات ارز میتوان پیش بینی کرد که سناریوی خوبی برای ثبات قیمت ها باشد،بلکه بتوانید نمودار صادرات آهن و فولاد را رو به سعود تکان دهیم.

نتیجه کلی سخنرانی ریاست جمهوری ایران در سازمان ملل

طبق سخنرانی مقامات ،قرار بر این شد به دستور ریاست جمهوری،قیمت آهن و محصولات فولادی کاهش یابد،اما متاسفانه تغییری بر قیمت آهن و محصولاد فولادی دیده نشده که باعث بیان ابهامات نسبت به آینده مزاکرات شده است،اما همچنان عوامل مشغول در این صنف منتظر تغییر و اعمال این دستورات هستند.

 

جدیدترین مقالات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *