بازار آهن و فولاد

بیکاری در بازار آهن و فولاد

 بیکاری فروشندگان در بازار آهن و فولاد به علت مالیات بر ارزش افزده9درصدی

در حال حاضر کسب و کار بازار آهن و فولاد به علت افزایش قیمت دلار و همچنین مالیات بر ارزش افزوده به جایی رسیده که فعالیت شغلی این صنف ناهموار شده و متاسفانه بیکاری فروشندگان افزایش یافته است.

بازار آهن و فولاد

 اتحادیه آهن‌فروشان استان کرمانشاه در رابطه با موضوع مالیات بر ارزش افزوده اتحادیه صنفی آهن فروشان گفت:

در حال حاضر با توجه به ضریب ۹درصدی مالیات بر ارزش افزوده، اتحادیه صنفی آهن فروشان نیاز به یک اصلاح مالیاتی دارد و باید مانند گذشته درصد مالیات به ۶ برسد زیرا با توجه به سنگینی آهن و رقمهای بالای آن، توان پرداخت برای اعضا فراهم نیست.

بازار آهن و فولاد

وی افزود: در حال حاضر نرخ مالیات بر ارزش افزوده را 9 درصد قرار داده اند که پرداخت آن برای اعضای اتحادیه بسیار سخت است، به همین دلیل درخواست صنف بازار آهن وفولاد این است که مالیات بر ارزش افزوده مانند گذشته 6درصد باشد که توانایی پرداخت داشته باشیم.

با توجه به درصد مالیاتی که در حال حاضر باید پرداخت شود، میزان مالیات از میزان درآمد هم پیشی گرفته و امکان فعالیت برای افراد این بخش را غیر ممکن کرده است.

این در حالی است که اعضای اتحادیه صنفی فروشندگان آهن و فولاد علاوه بر مالیات بر ارزش افزوده ۹ درصدی، مالیات بر مشاغل را نیز پرداخت می کنند و در واقع سود باقی مانده برای آنها بسیار اندک می باشد.

ایشون در رابطه با اصلاح مالیات بر ارزش افزوده فعالان صنفی طلا و جواهر، گفت: موضوع مالیات بر ارزش افزوده اتحادیه صنفی آهن فروشان نیز باید همانند اتحادیه صنف طلا و جواهر اصلاح مالیاتی شود. از آنجایی که این شیوه پرداخت مالیات در حال حاضر تبدیل به قانون شده است، قابل حذف نیست ولی با اصلاح آن می توان از تعطیلی و ضرر این صنف در مواقع رکود، جلوگیری کرد.

وی در انتها تاکید کرد: اعضای اتحادیه صنفی فروشندگان آهن و فولاد از نمایندگان مجلس شورای اسلامی درخواست دارند که با اصلاح مالیات بر ارزش افزوده، فعالیت شغلی صنف اهن و فولاد را هموار و شرایط کسب و کار آنها را تسهیل کنند.

جدیدترین مقالات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *