نفت سنتزی

تاثیر نفت سنتزی بر کاهش خوراک پالایشگاهی

محمد حسین رزاقی ( مدیر عامل شرکت نفت سپاهان ) در نشست خبری هفته گذشته اظهار کرد که : استفاده از نفت سنتزی در پالایشگاه ها سبب کاهش تامین لوبکات ( ماده اولیه تولید روغن موتور ) شده است .

نفت سنتزی چیست ؟

در واقع نفت سنتزی یک نوع ترکیب از نفت خام و میعانات گازی است به همین دلیل کاهش تولید فرآورده های سنگین مانند لوبکات را به ارمغان می آورد .

آمار سازمان بورس بر اساس نمودار اعلام کرده که از ابتدای سال جاری تا تاریخ 15 شهریور حجم لوبکات معامله شده پالایشگاه تهران و اصفهان نسبت به مدت مشابه در سال پیشین 130 هزار تن یعنی تقریبا درصدی معادل 30 کاهش پیدا کرده است .

مدیر عامل شرکت نفت سپاهان در مکاتبه ای با شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی در خواست کرد که : نفت سنتزی به پالایشگاه هایی تحویل داده شود که سهم کمتری در تولید لوبکات دارند چراکه تولید گاز در پالایشگاه پارس جنوبی افزایش پیدا کرده و پالایشگاه های تبریز و آبادان در حال تولید لوبکات بیشتری هستند .

گرید جدیدی از روغن موتورها در حال تولید هستند که این گرید جدید تاییدیه شرکت خودروسازی بنز و سه شرکت حائز اهمیت دیگر را دارا می باشد ؛ تولید این روغن قدم بزرگی در پیشرفت صنعت کشور می باشد چرا که امید داریم تا با اخذ تاییدیه های بیشتر از سمت شرکت های معتبر دنیا با قیمتی رقابتی این محصول را به کشور های هدف ( کشورهای حوزه خلیج فارس ) عرضه کنیم .

در 5 اول امسال شاهد افزایش چشمگیر فروش شرکت نفت سپاهان بودیم با این تفاسیر که این شرکت 3 اوور هال در سال جاری پیش روی خود داشته که دو اوورهال را به پایان رسانده و به همین دلیل ناگزیر شد تا 30 هزار تن از پالایشگاه اصفهان دریافت کند .

جدیدترین مقالات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *