تولید لوله استیل در ایران

تولید لوله استیل یکی از صنایعی بسیار پیشرفته و کاربردی هر کشوری به حساب می آید. نکته ای که در این میان مهم تر از دیگر مسائل جلوه می کند، آن است که بتوانیم در ابتدا و پیش از خرید این محصول نسبت به آن اطلاعاتی هرچند کوچک و مختصر، اما جامع و مفید را به دست آوریم. ابتدا بهتر است به فرایند تولید لوله استیل در ایران و سپس انواع لوله استیل از نظر نوع آلیاژی آن بپردازیم تا بهتر بتوانیم در هنگام خرید این محصول تصمیم گیری کنیم.

فرایند تولید لوله استیل

معمولا برای تولید لوله ها از 3 روش استفاده می شود که در اینجا به صورت مختصر به روش فلز آلیاژی گرم می پردازیم که غالبا در تولید لوله های استیل بدون درز مورد استفاده قرار می گیرد.

در این روش معمولا با استفاده از نیروی کشش یک شمش تو پر بر روی یک میله حفره ساز، یک لوله استیل تو خالی را می سازند. به علت آن که از جوشکاری برای ساخت این نوع از لوله استفاده نمی شود، لوله های ساخته شده به این روش، مقاومت بالاتری نسبت به لوله های دیگر دارند.

ویژگی لوله استیل ایران
ویژگی های لوله استیل

لوله استیلی که در ایران و سرتاسر دنیا استفاده می شود دارای چند ویژگی خاص همچون مقاومت بالا نسبت به خوردگی، ضد زنگ بودن و همچنین راحتی در تمیز کردن لوله است. علاوه بر این موارد، لوله های استیل موجود در بازار معمولا وزن سبک و همچنین استحکام خوبی نیز دارند. بیشترین مصرف لوله های استیل در سه بخش مهم از صنایع همچون صنایع مواد غذایی، صنایع پتروشیمی و همچنین قسمت دکوراتیو ساختمان ها و دیزاین های داخلی و خارجی محوطه ها و اماکن مختلف است.

انواع لوله استیل در ایران

لوله های استیل را بر اساس سه مولفه نوع و شکل، چگونگی پروسه ساخت، آلیاژهای ساخت و همچنین کاری که برای آن طراحی می شوند، به چند نوع مختلف تقسیم بندی می کنند، که در این قسمت به این تقسیم بندی ها اشاره خواهیم کرد.

  • نوع آلیاژ

تولید لوله استیل در شرکت آسیا استیل ایران بر اساس آلیاژهای متفاوت آن ها به سه گروه لوله استیل 304، 316 و 201 طبقه بندی می شود.

  • لوله استیل 304

لوله استیل 304 معمولا با ضخامت های متفاوت و برای استفاده در محیط های مرطوب استفاده می شود. در ساخت آلیاژ این لوله ها از موادی همچون نیکل و کروم زیادی بهره گیری می کنند که کروم باعث انعطاف پذیری لوله ها و نیکل هم سبب جلوگیری از زنگ زدگی آن ها می شود.

تولید لوله استیل در ایران

  • لوله استیل 316

لوله های استیل 316 به طور تقریبی همچون لوله های 304 هستند؛ اما دارای قیمت بیشتری نسبت به لوله های 304 اند. موضوعی که در این میان مطرح است در خصوص درصد بیشتر نیکل و کروم در این لوله ها است. به علت انعطاف پذیری بیشتر، مقاومت بالاتر و همچنین ضخامت بیشتر از این نوع لوله ها در صنایع سنگینی همچون لوله های فاضلاب که دائما در معرض آب و رطوبت قرار دارند و نیاز به مقاومت بالایی نیز دارند، استفاده می شود.

  • لوله استیل 201

لوله های استیل 201 نسبت به دو مدل 304 و 316 از نیکل و کروم کمتری برخوردارند، بنابراین می توانید حدس بزنید که میزان مقاومت، انعطاف پذیری و همچنین مقاومت در برابر زنگ زدگی آن ها نسبت به دو مدل قبلی بسیار کمتر و پایین تر است. کاربرد غالب لوله های 201 مربوط به دکوراسیون های داخلی منازل و اماکن اداری و تجاری است که میزان رطوبت موجود در این فضاها بسیار پایین است و امکان ضد زدگی کمی هم دارند.

تولید لوله استیل در شرکت آسیا استیل در ایران

شرکت آسیا استیل در ایران که از سال 1383 به فعالیت جدی پرداخته است، محصولات و اقلام گوناگونی را تولید می کند که هر کدام از آن ها در یک زمینه کاربرد دارند. در خصوص تولید لوله های استیل در شرکت آسیا استیل باید گفت که این شرکت به صورت انحصاری به تولید دو نوع لوله استیل مدل 304 و مدل 201 می پردازد.

در صورتی که به دنبال خرید لوله استیل در ایران از یک مرکز و فروشگاه معتبر هستید که نسبت به قیمت لوله استیل، ضخامت و کیفیت آن اعتماد و اطمینان کافی داشته باشید، می توانید به شرکت آسیا استیل که تولید لوله استیل در ایران تنها یکی از محصولات این شرکت است مراجعه کنید.

جدیدترین مقالات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *