سه راهی فولادی فشار قوی دنده‌ای

سه راهی فولادی فشار قوی دنده‌ای یکی از انواع این اتصالات می‌باشد. این اتصالات در صنایع مختلفی از جمله آب،گاز ،بخار و دیگر صنایع مشابه بسیار پرکاربرد و ضروری هستند. سه راهی فولادی فشار قوی دنده‌ای جهت انشعاب گرفتن و استفاده از سیال خط اصلی مورد استفاده قرار می‌گیرند.

انواع و عملکرد سه راهی فولادی فشار قوی دنده‌ای

انواع مختلف سه‌راهی را می‌توان از چند منظر دسته‌بندی نمود. در یک نگاه، سه‌راهی‌ها به دو دسته سه‌راهی مساوی و سه‌راهی تبدیلی یا نامساوی تقسیم می‌شوند. در سه‌راهی مساوی، قطر انشعاب برابر با قطر لوله اصلی یا هدر است و در سه‌راهی تبدیلی یا نامساوی، قطر انشعاب گرفته شده کوچکتر از قطر خط لوله اصلی می‌باشد.

اندازه هر یک از این سه‌راهی‌ها براساس نوع فشار کارکرد خطوط و نیز ضخامت لوله و نوع سیال انتخاب می‌گردد. از طرفی دیگر، انواع سه‌راهی را می‌توان به سه‌راهی 45 درجه، سه‌راهی 90 درجه یا قائم و سه‌راهی تبدیل ساده و روپیچ توپیچ تقسیم نمود که در ذیل، به اختصار به توضیح هر یک از آنها می‌پردازیم.

سه‌راهی 90 درجه یا قائم

سه‌راهی 90درجه یا قائم از نوع سه‌راهی مساوی است که جهت گرفتن انشعاب و اتصال انشعابات فرعی مورد استفاده قرار می‌گیرد. این نوع از سه‌راهی از داخل دنده شده و در انشعابات 90 درجه و هم‌قطر به لوله اصلی به کار می‌رود.

سه‌راهی 45 درجه

این نوع از سه‌راهی نیز همانند سه‌راهی 90 درجه از نوع سه‌راهی مساوی است و از داخل دنده شده و در لوله‌کشی تاسیسات فاضلاب مورد استفاده قرار می‌گیرد. سه‌راهی 45 درجه، جهت اتصال انشعابات فرعی با انحراف 45 درجه و هم‌قطر به لوله اصلی به‌کار برده می‌شود. این نوع از سه‌راهی جهت کاهش اصطکاک و اغتشاشی که ممکن است مانع حرکت جریان باشد، مورد استفاده قرار می‌گیرد.

سه‌راهی تبدیلی

سه‌راهی تبدیلی جهت اتصال انشعابات فرعی با قطری متفاوت نسبت به قطر لوله اصلی مورد استفاده قرار می‌گیرد. این نوع از سه‌راهی از داخل دنده و به صورت روپیچ توپیچ تولید و عرضه می‌گردد.

گروه صنعتی آسیا استیل پیشرو در زمینه تامین تجهیزات و تاسیسات صنعتی، انواع مختلفی از سه‌راهی‌های فولادی فشار قوی دنده‌ای را با بهترین کیفیت عرضه می‌نماید.

جهت دریافت اطلاعات بیشتر و اطلاع از قیمت‌ها با کارشناسان فروش ما تماس حاصل نمایید.