شیر سوزنی فولادی

شیر سوزنی فولادی از انواع پرکاربرد شیرآلات فولادی است که به دلیل وجود یک دیسک سوزنی درون محفظه آن، به این نام معروف است. شیرهای سوزنی فولادی مدل‌های مختلفی دارند که هدف از به کارگیری عموم آنها، کنترل و تنظیم جریان سیال یا مایع موردنظر است. شیرآلات سوزنی معمولا برای مصارف کم فشار مورد استفاده قرار می‌گیرند؛ زیرا سیال بعد از عبور از این شیرآلات، دچار افت فشار خواهد شد. شیر سوزنی فولادی دارای انواع مختلفی است که از این میان می‌توان به مواردی همچون شیر سوزنی نرمال یا استاندارد، شیر سوزنی رینگ پره‌ای و شیر سوزنی همراه با سیلندر سوراخ‌دار اشاره نمود. هر یک از انواع شیر سوزنی فولادی دارای کاربرد متنوعی هستند که از این میان، شیر سوزنی نرمال به منظور کنترل جریان سیال ، شیر سوزنی همراه با سیلندر سوراخ‌دار به منظور کنترل دبی و کاهش فشار زیاد و شیر سوزنی رینگ پره‌ای برای کاهش فشار جریان مورد استفاده قرار می‌گیرد.

کاربرد شیر سوزنی فولادی

شیر سوزنی فولادی به دلیل مقاومت بالای مکانیکی و شیمیایی در برابر خوردگی، ظرفیت بالای جریان و نصب آسان از کیفیت بالایی برخوردار است و به همین منظور در سیستم‌های تصفیه آب کاربرد دارد. از دیگر مزایای شیر سوزنی، عدم وجود قطعات سست در آنها است که باعث شده در برابر استهلاک و لرزه مقاوم باشند.

نحوه عملکرد شیر سوزنی فولادی بدین صورت است که همزمان با باز و بسته نمودن آنها، محفظه و دهانه داخلی به ترتیب باز و بسته می‌شود. وجود یک بخش سوزنی شکل در درون محفظه این شیرآلات، باعث باز و بسته شدن تدریجی و کنترل میزان جریان سیال موردنظر می‌گردد.

شیر سوزنی فولادی از انواع متنوعی برخوردار است که مطابق با استانداردهای بین‌المللی تهیه و تولید می‌گردند.

گروه صنعتی آسیا استیل با در نظر گرفتن حقوق مصرف‌کنندگان، انواع شیرآلات فولادی را بالاترین کیفیت و در برندهای معتبر، تهیه و به بازار عرضه می‌نماید. به منظور مشاوره، سفارش و خرید انواع شیرآلات فولادی با بالاترین کیفیت و بهترین قیمت، به صورت مستقیم و بدون واسطه با کارشناسان فروش ما در ارتباط باشید.