شیر اطمینان فولادی

امروزه بسیاری از سیستم‌های الکترونیکی، هیدرولیکی و … به منظور کنترل هر یک از پارامترهای متغیر سیستم مانند فشار، دما و جریان، نیاز به منبع قدرت از نوع خاصی از قبیل برق یا هوای فشرده دارند. دریچه تخلیه فشار بایستی در هر زمان توانایی کنترل و عمل را دارا باشد. زمانی که فشار در یک سیستم یا مخزن افزایش می‌یابد، کاربرد اصلی شیر تخلیه آشکار می‌شود.

به منظور بالا بردن بار فشار قابل تحمل لوله‌ها، شیرآلات و اتصالات از شیر اطمینان فولادی استفاده می‌شود. شیر اطمینان وسیله‌ای است که توسط یک فنر بسته شده و در پشت لوله‌ها نصب می‌گردد. شیر اطمینان فولادی، یکی از انواع پرکاربرد شیرآلات فولادی است که بیشتر در مخازن و صنایعی که در فشار بالا کار می‌کنند، کاربرد دارد.

عملکرد شیر اطمینان فولادی

شیر اطمینان فولادی یک وسیله ایمنی طراحی شده جهت محافظت از مخزن است که با یک فشار از پیش تعیین شده باز می‌شود. دریچه تخلیه فشار، علاوه بر توانایی تحمل فشار، بایستی با مایعات و سیالات موردنظر نیز سازگاری داشته باشد. کاربرد شیر اطمینان فولادی در کلیه نقاطی است که محدودیت فشار وجود دارد. در این نقاط، با نصب شیر اطمینان، علاوه بر تامین ایمنی پرسنل، تامین سلامت و ایمنی تجهیزات در برابر فشار نیز ضمانت می‌شود. شیرهای اطمینان به کمک آزادسازی بخشی از سیال، عملیات ایمن‌سازی را انجام می‌دهند. شیرهای اطمینان انواع مختلفی دارند اما در سیستم‌های بخار از یک فنر به منظور آزادسازی فشار اضافی و سپس بسته شدن مجدد شیر جهت جلوگیری از خروج سیال بعد از پایین آمدن فشار استفاده می‌شود.

انواع مختلف شیرهای اطمینان را می‌توان به دو دسته شیر اطمینان وزنه‌ای و شیر اطمینان حرارتی طبقه‌بندی نمود. شیرهای اطمینان در متریال‌های متنوعی تولید و به بازار عرضه می‌گردد که شیرآلات اطمینان فولادی از بهترین نوع آنها به شمار می‌آیند. شیر اطمینان فولادی دارای مقاومت بالای مکانیکی و شیمیایی بوده و در برابر ضربه‌ها و فشارهای مکانیکی بسیار مقاوم می‌باشد.

گروه صنعتی آسیا استیل با در نظر گرفتن حقوق مصرف‌کنندگان، شرایط ویژه‌ای را برای مشتریان در نظر گرفته است. شما می‌توانید برای خرید انواع شیرآلات فولادی، به صورت مستقیم و بدون واسطه با کارشناسان ما در ارتباط باشید.