زانو فولادی فشار قوی ساکت

زانو فولادی فشار قوی به دو دسته زانو فولادی فشار قوی دنده‌ای و زانو فولادی فشار قوی ساکت تقسیم می‌شود که در صنایع مختلفی همچون آب، گاز، بخار و دیگر صنایع مشابه مختلف مورد استفاده قرار می‌‎گیرد. اتصالات فولادی فشار قوی ساکت از تنوع بسیاری برخوردار است که زانو فولادی فشار قوی ساکت از این دسته به شمار می‌آید.

کاربرد و عملکرد زانو فولادی فشار قوی ساکت

زانو فولادی فشار قوی ساکت با داشتن ساختاری ساده یکی از انواع اتصالات با زمینه کاربرد فروان در صنایع است. این اتصال دهنده فولادی جهت تغییر مسیر سیال و تغییر زاویه در لوله کشی مورد استفاده قرار می گیرد. این قطعات فولادی متناسب با نوع کاربرد در انواع مختلف تولید می‌شوند و از موارد پرکاربرد در مصارف صنعتی و خانگی هستند.

تفاوت زانو فولادی فشار قوی ساکت در زوایای ساختاری آنها است که در انواع 45 درجه، 90 درجه و 180 درجه ساخته می‌شوند. زانوی 45 درجه به منظور تغییر مسیرجریان در خطوط لوله مورد استفاده قرار می‌گیرد و زانوی 90 درجه جهت تغییر مسیر جریان به همراه تغییر شعاع آن کاربرد دارد. در مواردی که بخواهیم جریان ورودی در همان راستا و در جهت رفت، برگشت داشته باشد، از زانوی 180 درجه استفاده می‌نمائیم.

زانو فولادی فشار قوی ساکت به هردو روش نورد گرم و سرد تولید می‌شوند. روش نورد گرم ضمن دارا بودن کیفیت بیشتر، از نظر اقتصادی نیز مقرون به صرفه نیست. همچنین سرعت تولید در نورد گرم نسبت به فرآیند نورد سرد پایین‌تر است.

شرکت آسیا استیل، پیشرو در زمینه تامین تجهیزات و تاسیسات صنعتی انواع متنوعی از زانوهای فولادی فشار قوی ساکت را با بهترین کیفیت عرضه می‌نماید.

جهت دریافت اطلاعات بیشتر و اطلاع از قیمت اتصالات فشار قوی با کارشناسان فروش ما تماس حاصل نمایید.