شیر ویفری چدنی

شیر ویفری چدنی محصولی است در بخش شیرآلات صنعتی که وظیفه اصلی آن قطع و وصل جریان می باشد ، گاهی اوقات ذکر می شود که شیر ویفری برای تنظیم جریان نیز استفاده می شود ولی بهتر است که بدانید اگر شیر ویفری را برای تنظیم جریان استفاده کنید می بایست خیلی از شرایط اعم از فشار سیال، سرعت سیال و … را مورد توجه قرار دهید زیرا در صورت عدم رعایت کردن مسائل مذکور موجب خوردگی و آشفتگی جریان خواهد شد که از عمر شیر ویفری می کاهد . دستگیره شیر ویفری از نوع ربع گرد می باشد که با یک چرخش 90 درجه ای از حالت کاملا باز به حالت کاملا بسته و بالعکس خواهد رسید .شیر ویفری در آلیاژ متفاوتی از جمله شیر ویفری چدنی ، فولادی و استنلس استیل تولید می شود . لازم به ذکر است شیرآلات ویفری موجود در مجموعه آسیا استیل از جنس چدن می باشد.

شیرآلات ویفری با توجه به سایز و فشار سیال با حالت های متفاوتی باز و بسته می شود. حال با توجه به میزان اهمیت باز و بسته شدن و سختی باز و بسته کردن می توان از هرکدام از این عملگرها استفاده کرد .یکی از عوامل اصلی کنترل جریان در شیر ویفری، دیسک است که با چرخش دیسک میزان سیال عبوری تنظیم میگردد. به طور مثال در حالتی که سطح دیسک شیر با جهت جریان موازی باشد شیر ویفری در حالت کاملا باز قرار دارد و در صورتی که سطح دیسک عمود بر جهت جریان باشد هیچ سیالی عبور نمی کند و شیر کاملا بسته است.

گروه صنعتی آسیا استیل با در نظر گرفتن حقوق مصرف کنندگان شرایط ویژه ای برای مشتریان درنظر گرفته است .شما می توانید برای خرید انواع شیرآلات به صورت مستقیم و بدون واسطه با قیمت واقعی باکارشناسان ما در ارتباط باشید.

جهت مشاهده دیگر محصولات تولید شده این مجموعه در دسته بندی شیرآلات بر روی کلمه لینک کلیک نمائید .