شیرخودکار دریچه ای چدنی

شیرخودکار دریچه ای چدنی یکی از انواع شیرآلات چدنی هستند که جهت جلوگیری از برگشت آب مورد استفاده قرار می‌گیرند. به طور کلی، شیرخودکار دریچه ای چدنی در جهت جریان، اجازه عبور سیال و در خلاف جهت با مسدودسازی مسیر جریان، مانع برگشت سیال می‌شوند. شیرخودکار چدنی در دو نوع شیرهای یکطرفه سوپاپی چدنی یا خودکار سوپاپی چدنی و شیرهای یکطرفه دریچه‌ای چدنی یا شیرخودکار دریچه ای چدنی در بازار موجود هستند.

عملکرد شیرخودکار دریچه ای چدنی

نحوه عملکرد شیرخودکار دریچه ای چدنی یا همان خودکار دریچه‌ای چدنی بدین صورت است که فشار سیال موردنظر، دریچه را بلند کرده و تا زمانی که فشار زیر دریچه بیشتر از فشار روی آن باشد، شیر باز بوده و سیال امکان عبور دارد. اما در صورتی که به هر دلیلی فشار زیر دریچه کمتر از فشار روی آن باشد، فشار سیال روی دریچه باعث بسته شدن دریچه شده و از برگشت مواد جلوگیری می‌شود.

شیرهای یکطرفه دریچه‌ای چدنی در کلاس‌‌ها و استانداردهای مختلفی تولید و به بازار عرضه می‌گردند.

گروه صنعتی آسیا چدنی با در نظر گرفتن حقوق مصرف‌کنندگان، شرایط ویژه‌ای را برای مشتریان در نظر گرفته است. شما می‌توانید به منظور سفارش و خرید انواع شیرآلات چدنی و نیز شیرهای خودکار دریچه‌ای چدنی، به صورت مستقیم و بدون واسطه با کارشناسان ما در ارتباط باشید.