مهره ماسوره دنده‌ای استیل

مهره ماسوره دنده‌ای استیل یکی از معروف‌ترین اتصالات استیل است که جهت اتصال دو لوله به یکدیگر مورد استفاده قرار می‌گیرد. مهره ماسوره دنده‌ای استیل علاوه بر اتصال دو لوله به یکدیگر، امکان قطع اتصال لوله‎ها جهت تعمیر و نگهداری‌های لازم فراهم می‌آورد. همچنین، در مواقع لزوم، امکان قطع و وصل نمودن اتصالات در مسیر لوله‌کشی را آسان می‌نماید. مهره ماسوره‌ها، جایگزینی برای اتصالات فلنج در لوله‌کشی منافذ کوچک در فشار کم هستند و در دو نوع دنده‌ای و جوشی تولید و عرضه می‌گردند.

عملکرد و کاربرد مهره ماسوره دنده‌ای استیل

مهره ماسوره دنده‌ای که به منظور تأمین فشار لازم جهت بستن اتصالات مورد استفاده قرار می‌گیرد، از سه قسمت تشکیل شده است: یک مهره واسط، یک انتهای نرینه و یک انتهای مادگی. در اتصال مادگی، رزوه‌هایی در داخل آن وجود دارد، در حالی که در اتصال نرینه، رزوه‌هایی در خارج از آن وجود دارند.

مهره واسط، دو قسمت از سیستم لوله کشی را که به صورت نر و ماده می‌باشد، به یکدیگر متصل می‌نماید. هر یک از این دو قطعه می‌توانند به صورت مستقل بر روی لوله و یا اتصالات دیگر رزوه شوند و با جفت کردن نر و ماده، توسط مهره واسط به هم کوپل گردند.

از آن جایی که انتهای جفت شده هر یک از مهره ماسوره‌ها قابل تعویض است، می‌توان به راحتی و در کمترین زمان ممکن تعویض نمود. از دیگر مزایای این قطعه، می‌توان به مواردی همچون نصب آسان و به صرفه، اتصال دو لوله با اندازه‌های متفاوت، ایجاد اتصال ضد نشتی در سیستم‌های لوله‌کشی و ….اشاره نمود.

شرکت آسیا استیل، پیشرو در زمینه تامین تجهیزات و تاسیسات صنعتی انواع متنوعی از مهره ماسوره‌های دنده‌ای استیل را با بهترین کیفیت عرضه می‌نماید.

جهت دریافت اطلاعات بیشتر و اطلاع از قیمت اتصالات دنده‌ای استیل با کارشناسان فروش ما تماس حاصل نمایید.