شیر پروانه‌ای فولادی

                                                                           شیر پروانه فولادی

آنچه در مورد شیر پروانه‌ای فولادی باید بدانید

شیر پروانه‌ای فولادی گونه‌ای از شیرآلات صنعتی است که در آن از یک دیسک دایره‌ای یا مستطیلی که امکان چرخش حول محور خود را دارا می‌باشد و جهت کنترل یا انسداد مسیر جریان سیال استفاده می‌شود . این نوع از شیرها نسبت به دیگر انواع شیر از وزن کمتری برخوردار بوده و در عین حال ارزان‌تر هستند .

شیر پروانه‌ای مطابق استاندارد api609 طراحی می‌شود و در مدل‌های شیر پروانه‌ای ویفری ، لاگ ، فلنج دار و شیر پروانه‌ای بدنه باریک تقسیم بندی می‌شوند . شیر پروانه‌ای به منظور قطع و وصل نمودن و همچنین کنترل جریان سیال با عملگر اهرم ، گیربکس ، پنوماتیک ، برقی و هیدرولیکی استفاده می‌شود .

                                                                                                     شیر پروانه ای فولادی

شیرهای پروانه ای فولادی در برنامه‌های دو حالته و تعدیل کننده استفاده می‌شوند . از مزایای شیرهای پروانه‌ای قابلیت آنها برای ایجاد حباب محکمی به منظور قطع جریان در برابر فشارهای بالاتر ، وزن سبک‌تر و اندازه مناسب آنها است . شیرهای پروانه‌ای فولادی به صورت شیرهای دو راهه تولید می‌شوند .

شیر پروانه ای فولادی

در برخی کاربردها که نیاز به استفاده از شیر سه راهی وجود دارد ، دو شیر پروانه‌ای بر روی یک لوله قرار می‌گیرند و به صورت متقاطع نصب می‌شوند تا به عنوان شیرهای ترکیبی سه طرفه یا سه راهی بای‌پس کار کنند . شیرهای پروانه ای فولادی دارای ویژگی های جریان متفاوت از شیرهای کروی با نشیمنگاه استاندارد و نوع دیسکی هستند . بنابراین ممکن است در مواردی که ویژگی‌های جریان آنها مناسب باشد ، استفاده شوند .

شیر پروانه‌ای در متریال‌های متنوعی همچون فولادی ، استیل و چدنی تهیه و به بازار عرضه می‌گردند . شیرآلات فولادی از انواع متنوعی برخوردار هستند که مطابق با استانداردهای بین‌المللی تهیه و تولید می‌گردند . گروه صنعتی آسیا استیل با در نظر گرفتن حقوق مصرف‌کنندگان ، انواع شیرآلات فولادی را بالاترین کیفیت و در برندهای معتبر ، تهیه و به بازار عرضه می‌نماید . به منظور مشاوره ، سفارش و خرید انواع شیرآلات فولادی با بالاترین کیفیت و بهترین قیمت ، به صورت مستقیم و بدون واسطه با کارشناسان فروش ما در ارتباط باشید .