شیر سماوری چدنی

                                                                                                             شیر سماوری چدنی

شیر سماوری یا پلاگ ولو در متریال‌های متنوعی همچون فولادی، استیل، چدنی و برنجی تهیه و به بازار عرضه می‌گردد . شیر سماوری چدنی یا پلاگ ولو چدنی به منظور قطع و وصل نمودن جریان مورد استفاده قرار می‌گیرد. شیرهای سماوری چدنی در انواع مختلفی تهیه و تولید می‌شوند. این شیرها براساس عملکرد به دو مدل “نیاز به روغن کاری” و “عدم نیاز به روغن کاری” تقسیم می‌شوند. از طرفی دیگر، شیرهای سماوری در مدل‌های Lubricated و Non-lubricated  و با مدل‌های متفاوت مجراهای ورودی تقسیم می‌شوند.

شیر سماوری چدنی یا همان پلاگ ولو چدنی که داری یک پلاگ (دیسک) استوانه ای مخروطی می باشد. مجرا در پلاگ مخروطی عموماً به شکل مستطیل می‌باشد، اما آن‌ها در مدل های کروی و لوزی نیز وجود دارند.
شیرهای سماوری  با پلاگ‌های مخروطی نیز وجود دارند. پلاگ‌های مخروطی مجرایی را که بزرگتر یا مساوی مساحت لوله می‌باشد را به وجود می‌آورند.

                                                                              شیر سماوری چدنی

کارایی شیر سماوری چدنی

طراحی بدنه شیر سماوری چدنی به گونه ای می باشد که افت فشار بسیار کمی را دارد و با چرخاندن عملگر، استم شیر سماوری پلاگ آن را می چرخاند و با چرخش 90 درجه پلاگ سیال عبور می کند و در هنگامی که پلاگ ولو چدنی در حالت باز باشد به علت این که سیال بدون زاویه در هنگام ورود به شیر سماوری از پلاگ عبور می کنند و این مزیت کمترین افت فشار را دارد، شیر سماوری چدنی از لحاظ ظاهری بدنه به دو نوع شیر سماوری استاندارد و شیر سماوری وارونه تقسیم می شود. .

شیر سماوری چدنی معمولا به صورت 2/2 تولید می شود ولی با توجه به نیاز با چند پورت ورودی (چند راهی) برای انحراف جریان مسیر استفاده می شود.

آلیاژهای مورد استفاده:

ASTM A182 F11, ASTM A182 F22, ASTM A182 F347, ASTM A182 F91, ASTM A182 F304,304L, ASTM A182 F316,316L, ASTM A217 WC9, ASTM A217 C12A, ASTM A351 CF8,CF3, ASTM A351 CF8M,CF3M

                                                                           شیر سماوری چدنی

سایز و کلاس شیر سماوری چدنی :

شیر های سماوری چدنی از سایز 1/2 اینچ تا سایز 24 اینچ در کلاس های #150،#300،#600،#900،#1500،#2500 تولید می‌شوند. شایان ذکر است، شیر سماوری چدنی در سایزهای بالا و کلاس 2500  قابلیت سفارشی سازی توسط مشتری را دارا می‌باشد.

شیر سماوری‌ چدنی از انواع متنوعی برخوردار است که مطابق با استانداردهای بین‌المللی تهیه و تولید می‌گردد. گروه صنعتی آسیا استیل با در نظر گرفتن حقوق مصرف‌کنندگان، انواع شیرآلات چدنی را بالاترین کیفیت و در برندهای معتبر، تهیه و به بازار عرضه می‌نماید. به منظور مشاوره، سفارش و خرید انواع شیرآلات چدنی با بالاترین کیفیت و بهترین قیمت، به صورت مستقیم و بدون واسطه با کارشناسان فروش ما در ارتباط باشید.