تبدیل استیل فشار قوی دنده‌ای

تبدیل استیل فشار قوی دنده‌ای یکی از اتصالات پرکاربرد در اتصالات استیل فشار قوی دنده‌ای به شمار می‌آید که به منظور تغییر سطح مقطع از آن استفاده می‌شود. این نوع از اتصالات استیل در لوله‌کشی استیل جهت تغییر قطر به کار گرفته می‌شود و به کارگیری آن در طول مسیر موجب می‌شود تا سیال موجود در لوله از یک مسیر با شعاع کم‌تر وارد مسیری با شعاع بیشتر و یا بالعکس شود.

تبدیل استیل فشار قوی دنده‌ای در دو نوع تبدیل استیل هم مرکز و تبدیل استیل غیر هم مرکز تولید می‌شود. تبدیل استیل هم مرکز به منظور تغییر قطر لوله در مسیر لوله‌کشی برای لوله‌هایی که به صورت عمودی عبور کرده‌اند، مورد استفاده قرار می گیرد. شکل ظاهری این نوع از اتصالات استیل به صورت مخروطی است و همانطور که از نام آن مشخص است، مرکز دایره‌های تبدیل استیل هم مرکز که دارای شعاع متفاوتی با یکدیگر هستند، روی یک محور قرار گرفته است.

تبدیل استیل غیر هم مرکز در در مسیر لوله‌کشی برای لوله‌هایی که به صورت افقی عبور کرده‌اند، مورد استفاده قرار می گیرد.  این نوع از اتصالات استیل به صورت دو استوانه با سطح مقطع متفاوت است که روی یکدیگر قرار گرفته است. در اتصالات تبدیل غیر هم مرکز، استوانه کوچک‌تر بر روی استوانه بزرگ‌تر و گوشه مستقر شده است.

کاربرد تبدیل استیل فشار قوی دنده‌ای

کاربرد تبدیل‌های استیل در اتصالات، زمانی آشکار می‌شود که سیال درون لوله از مسیری با سطح مقطع کوچک‌تر وارد مسیری با سطح مقطع بزرگ‌تر و یا بالعکس می‌شود که این اتفاق باعث به وجود آمدن فشار ناگهانی در مسیر سیال می‌شود. به همین منظور، جهت جلوگیری از ایجاد فشار ناگهانی در مسیر سیستم، بایستی قطر لوله را به ندرت کاهش داد که این موضوع با استفاده از چند تبدیل استیل پشت سر هم امکان‌پذیر خواهد شد. انواع تبدیل‌های استیل فشار قوی دنده‌ای در سیستم‌های لوله‌کشی ساختمان و سیستم تصفیه فاضلاب بسیار پرکاربرد می‌باشد.

شرکت آسیا استیل، پیشرو در زمینه تامین تجهیزات و تاسیسات صنعتی انواع متنوعی از تبدیل‌های استیل فشار قوی دنده‌ای را با بهترین کیفیت عرضه می‌نماید.

جهت دریافت اطلاعات بیشتر و اطلاع از قیمت اتصالات استیل با کارشناسان فروش ما تماس حاصل نمایید.