صادرات شمش فولاد

صادرات شمش فولادی

شمش فولادی به عنوان یکی از پرطرفدارترین محصول صادرات فولادی میباشد که متاسفانه نوسانات روزانه دلار و ارز و همچنین قوانین لحظه ای گمرک و… مشکلات خاصی را برای این صنف به وجود آورده است که انجام این کار نیاز به کارشناسان متخصص و مجرب در این زمینه دارد.

شمش و فولاد کشور ما تقریبا از ابتدای اسفند ماه بی سر و صدا مسیر خود را از نوسانات جهانی جدا نمود تا جایی که فولادسازان نتوانستند همانند گذشته از این افزایش قیمت در حوزه های صادرات از بازار داخلی استفاده نمایند.بازار داخلی روی مسیر خود آهسته و پیوسته در حال حرکت است تا جایی که میشنویم مسیر جهانی هم در صادرات رو به کاهش می باشد.

نرخ فولاد در بازار این روزهای داخلی روی قیمت تحریم زده دلار،برای مصرف کننده داخلی منصفانه نبوده که بالاخره بنظر میرسد با گسترده شدن اعتراضات وسیعی که در همه ی صنف ها رخ داده در حال حاضر مسیر صادراتی برای فولادسازان باز است و قادرند پس از تامین سهمیه های داخلی با تمام قدرت در بازارهای صادراتی فعالیت داشته باشند و از نوسانات دلاری منفعت حاصل گردد.

صادرات شمش فولاد

هدف از صادرات شمش فولادی:

صادرات شمش به کشور ها هر کدام مقصد و هدف مختص خود را دارد.برای مثال هدف از این صادرات به کشور ترکیه با توجه به موقعیت و شرایط سیاسی و جغرافیایی و با گذر از رویدادهای مهم تاریخی، علاوه بر صادرات، واردات بسیاری از کالاها را از کشورهای دیگر پذیرا میباشد. بیشترین واردات ترکیه از روسیه صورت میگیرد و ایران نیز 4% سهم واردات ترکیه را به خود اختصاص داده است.

امروزه ایران در صادرات شمش فولادی با حمایت دولت و مشوقهای صادراتی در حال افزایش میباشد و همچنین کشورهای زیادی را بر پایه ی تجربه مورد هدف قرار داده تا عرضه شمش های فولادی کشور ایران را جهانی کند که از مهمترین اهداف صادرات و بازرگانی میباشد.

صادرات شمش فولاد

جدیدترین مقالات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *