شیر توپی فولادی

شیر توپی فولادی یا شیر گازی فولادی از انواع پرکاربرد شیرآلات فولادی است که به نام‌های دیگری همچون بال ولو و شیر ضربه‌ای نیز معروف است. این نوع از شیرها که با حرکت چرخشی کار می‌کنند، از یک دیسک کروی چرخان به منظور کنترل جریان عبوری استفاده می‌کنند. این دیسک‌ها برای باز و بسته نمودن جریان مورد استفاده قرار می‌گیرند و توان تحمل فشار تا حدود 1000 بار را دارا می‌باشند.

عملکرد شیر توپی فولادی

شیر توپی فولادی یا شیر گازی فولادی، شیرهای ساده‌ای هستند که به منظور قطع و وصل نمودن جریان از یک قطعه توپی شکل جهت متوقف نمودن و یا راه‌اندازی دبی سیال مورد استفاده قرار می‌گیرد. زمانی که توپی طوری بچرخد که سوراخ آن عمود برمسیر سیال قرار بگیرد، دبی سیال متوقف می‌گردد. زمانی که این توپی در موقعیت نیمه باز قرار بگیرد، جریان در شیر قرار می‌شود. این نوع از شیرآلاتصنعتی در سیال‌هایی که قرار است کاملا باز یا کاملا بسته باشد، به کار می‌رود.

از مزایای مهم این نوع شیرآلات، عمل كردن در نسبت یک به چهارم بسته بودن و باز بودن مجراي توپي، يكپارچه بودن قطعات آن و عدم نياز به روان‌كاري، عمل كردن سريع در باز و بسته شدن، وزن كم، ساختمان فشرده، نصب و بهره‌برداري آسان، تغيير سریع جهت جريان، گشتاور پايين مورد نياز جهت باز و بسته كردن و در نهایت، قیمت پایین‌تر نسبت به سایر شیرآلات می‌باشد.

شیر توپی فولادی مدل‌های متنوعی دارد که در قیمت آنها تاثیر بسزایی دارد. از جمله عوامل تاثیرگذار، می‌توان به مواردی همچون نوع فشار، قطر، سایز، نوع اتصال، جنس بدنه و … اشاره نمود.

انواع شیر توپی‌های فولادی در سایزهای متنوع:

شیر توپی فولادی سایز 2/1 اینچ با کلاس 800 کربن استیل
شیرتوپی فولادی سایز 4/3 اینچ با کلاس 800 کربن استیل
شیرتوپی فولادی سایز 4/11 اینچ با کلاس 800 کربن استیل
شیرتوپی فولادی سایز 1 اینچ با کلاس 800 کربن استیل
شیرتوپی فولادی سایز 2 اینچ با کلاس 800 کربن استیل
شیرتوپی فولادی سایز 2/11 اینچ با کلاس 800 کربن استیل

شیر توپی فولادی از انواع متنوعی برخوردار است که مطابق با استانداردهای بین‌المللی تهیه و تولید می‌گردند. گروه صنعتی آسیا استیل با در نظر گرفتن حقوق مصرف‌کنندگان، انواع شیرآلات فولادی را بالاترین کیفیت و در برندهای معتبر، تهیه و به بازار عرضه می‌نماید. به منظور مشاوره، سفارش و خرید انواع شیرآلات فولادی با بالاترین کیفیت و بهترین قیمت، به صورت مستقیم و بدون واسطه با کارشناسان فروش ما در ارتباط باشید.