کاهش قیمت آهن و فولاد و تاثیر نرخ ارز بر فولاد

قیمت آهن و فولاد و علت نزولی شدن نمودار

آهن و فولاد کشور در بازار به سرعت در حال افزایش قیمت است و از این رو تولید کنندگان فولاد کشور به دنبال راهی برای فروش محصولات با قیمت پایین‌تر هستند که بتوانند انبارهای خود را خالی کنند تا قبل از افزایش بیشتر قیمت بتوانند تولید محصولات جدید را شروع کنند.

روند رو به کاهش قیمت دلار یکی از علل روند نزولی بر بازار فولاد است.

جدای از بحث دلار، اعلام قیمت پایه در نظرگرفته شده برای شمش به منظور عرضه در بورس کالا باعث شد تا فروشندگان به خصوص در حوزه میلگرد به منظور ایجاد فاصله معقول بین قیمت شمش و میلگرد قیمت ها را کاهش دهند.

آهن و فولاد

خطر وقوع رکورد جهانی وکاهش قیمت سنگ آهن و فولاد

آهن و فولاد در روزهای گذشته در نمودار قیمت شیب نزولی داشت زیرا چشم‌انداز رکود شدید اقتصاد جهانی، نگرانی‌ها را برای افت تقاضا افزایش داد. این شرایط در حالی بوجود آمده است که در ماه های گذشته نشانه‌هایی از احیای فعالیت‌های تولیدی در چین که بزرگترین مصرف‌کننده فلزات است دیدیم. ابهاماتی که در رابطه با رکود جهانی وجود دارد باعث شده است تا چشم‌انداز تقاضای سنگ‌آهن در چین، بزرگ‌ترین تولیدکننده آهن و فولاد جهان، کمرنگ شود. در چین اخیراً، کارخانه‌های فولاد ده‌ها کوره بلند را به علت کاهش تقاضا، خاموش کرده‌اند. در بورس سنگاپور، قرارداد ماه آگوست سنگ‌آهن با ۴٫۳ درصد قیمت به ۱۱۳٫۹۰ دلار در هر تن رسید. طبق آخرین آمار موسسه مشاوره استیل هوم، سنگ‌آهن با عیار ۶۲ درصدی در روز پنجشنبه با ۲ دلار کاهش به ۱۲۲ دلار در هر تن رسید و سود سال ۲۰۲۲ را از بین برد.

آهن و فولاد

وارن پترسون، رئیس استراتژی کالا در موسسه ING  در رابطه با این موضوع اظهار داشت:

تنها کشور چین نیست که در تولید آهن و فولاد با مشکل مواجه شده است. انتظارات کاهش رشد اقتصادی و خطر رکودی ایجاد شده، به شدت تقاضای جهانی فولاد را تهدید می کند.

فعالیت‌های تولید آهن و فولاد آسیا در ماه ژوئن به طور کلی متوقف شد زیرا بسیاری از شرکت‌ها تحت تأثیر اختلالات ارزی ناشی از قرنطینه‌های سختگیرانه کرونا در چین قرار گرفتند و این در حالی بود که خطرات کاهش شدید رشد اقتصادی در اروپا و ایالات متحده به ترس از رکود جهانی دامن زد.

جدیدترین مقالات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *