اتصالات چیست؟

اتصالات چیست؟

اگر می خواهید تعریف جامع و کاملی از اتصالات ارائه دهید به یک یا چند قطعه ای که ساختارهای مختلف را بهم متصل می کند و باعث راه اندازی کامل مجموعه می شود اتصالات گفته می شود. این قطعات وظیفه انبساط شاخه ها و حرکت لوله ها را در مسیر پروژه یا ساختمان بر عهده دارند. از طریق این قطعات می توانید لوله ها را تغییر مسیر دهید، اندازه آنها را کاهش یا افزایش دهید، دستگاه های مختلف را به لوله ها متصل کرده و مسیرهای لوله را مسدود کنید.

اتصالات چیست

چرا از اتصالات استفاده می کنیم؟

با توجه به نقش مهم و کاربردی اتصالات که در بالا ذکر شد باید در نظر داشت که بدون این کیفیت ها و اجزای مناسب طیف گسترده تری از مشکلات می تواند در شبکه خط لوله رخ دهد. اما بدون استفاده صحیح از قطعات ، نشتی و خرابی این قطعات افزایش می یابد و مشکلاتی که این نوع اتصالات می تواند ایجاد کند فراتر از مزایای آنها است. استفاده از اتصالات با انواع مواد نه تنها هزینه تعمیر را کاهش می دهد، بلکه باعث صرفه جویی در هزینه های خرید نیز می شود. همانطور که قیمت ورق های فولادی با قیمت مس و ورق های فولادی متفاوت است، فولاد و مس اتصالات نیز در قیمت و کاربرد متفاوت است

انواع اتصالات پرکاربرد و مهم

  • زانویی

این یکی از اساسی ترین و مهمترین اتصالات است که در هنگام نصب خطوط لوله و گسترش شبکه خط لوله از آن استفاده می کنیم. از زانویی معمولاً می توان بین 45 درجه تا 90 درجه استفاده کرد.

  • چرخ دنده

سردنده یا چرخ دنده قطعه ای است که برای اتصال لوله ها به شیرآلات جهت قطع یا اتصال جریان مورد استفاده قرار می گیرد. آسیاب یک قطعه فلز است که از یک طرفی که دندانه دار هست و از طرف دیگر قابل جوشکاری است. نوع کولر با نوع رزوه آن متمایز می شود.

  • سه راهی

اتصالات لوله ای است که برای جدا کردن شاخه از لوله استفاده می شود. در واقع ، چنگال جلو بخشی است که از آن زاویه 90 درجه ظاهر می شود. اتصال خروجی می تواند کوچکتر یا بزرگتر از اندازه اصلی یا باند باشد.

  • بوشن

این یک قسمت استوانه ای توخالی است که به عنوان اتصال بین دو لوله استفاده می شود. این یک استوانه فلزی است که می تواند از چدن یا گالوانیزه ساخته شود. آستین را می توان از داخل متصل کرد و لوله ها را به یکدیگر متصل کرد.

انواع اتصالات پرکاربرد و مهم

  • تبدیل

این یک نوع اتصالات است که لوله های قطر بزرگ را به لوله های قطر کوچک متصل می کند. این کار دو نوع دارد: غیر متمرکز و متحدالمرکز ، که به آن مینیاتور نیز می گویند.

  • کپجوشی

این قطعه ای از فلز است که با جوشکاری تا انتهای لوله مسدود می شود. درب بطری ها از نظر شکل به نوع تخت  تقسیم می شوند.

  • مغز

یکی از قطعات اتصالات است که برای اتصال دو لوله استفاده می شود. مغز یک قطعه فلز است که در دو انتهای آن مفاصل مردانه وجود دارد و معمولاً در شرایط فشار کم استفاده می شود.

  • مهره لوله

این یک جز widely پرکاربرد است که تقریباً می تواند اتصال موقت بین دو لوله را به طور موقت جدا کند. اتصال زنانه، اتصال مردانه و یک قطعه سه جز components اصلی قطعه هستند. از این قسمت می توان به طور موثری در کاربردهای شهری و ولتاژ پایین استفاده کرد.

اتصالات با کیفیت

با توجه به اهمیت اتصالات قطعاً به این اجزا components نیاز خواهید داشت. بهترین انتخاب برای تأمین این تقاضا تهیه اتصالات با مواد با کیفیت بالا و البته با قیمت مناسب است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدیدترین مقالات