شیر اطمینان برنجی

شیر اطمینان برنجی وسیله‌ای است که توسط یک فنر بسته شده و در پشت لوله‌ها نصب می‌گردد. شیر اطمینان برنجی ، یکی از انواع پرکاربرد شیرآلات برنجی است که بیشتر در مخازن و صنایعی که در فشار بالا کار می‌کنند، کاربرد دارد. شیر اطمینان برنجی یک وسیله ایمنی طراحی شده جهت محافظت از مخزن است که با یک فشار از پیش تعیین شده باز می‌شود. دریچه تخلیه فشار، علاوه بر توانایی تحمل فشار، بایستی با مایعات و سیالات موردنظر نیز سازگاری داشته باشد. کاربرد شیر اطمینان برنجی در کلیه نقاطی است که محدودیت فشار وجود دارد. در این نقاط، با نصب شیر اطمینان، علاوه بر تامین ایمنی پرسنل، تامین سلامت و ایمنی تجهیزات در برابر فشار نیز ضمانت می‌شود.

عملکرد شیر اطمینان برنجی

شیر اطمینان برنجی به کمک آزادسازی بخشی از سیال، عملیات ایمن‌سازی را انجام می‌دهند. شیرهای اطمینان انواع مختلفی دارند اما در سیستم‌های بخار از یک فنر به منظور آزادسازی فشار اضافی و سپس بسته شدن مجدد شیر جهت جلوگیری از خروج سیال بعد از پایین آمدن فشار استفاده می‌شود.

انواع مختلف شیر اطمینان برنجی را می‌توان به دو دسته شیر اطمینان وزنه‌ای و شیر اطمینان حرارتی طبقه‌بندی نمود. شیرهای اطمینان در متریال‌های متنوعی تولید و به بازار عرضه می‌گردد که شیر اطمینان برنجی، یکی از انواع این شیرآلات به شمار می‌آید.

گروه صنعتی آسیا استیل با در نظر گرفتن حقوق مصرف‌کنندگان، شرایط ویژه‌ای را برای مشتریان در نظر گرفته است. شما می‌توانید برای خرید انواع شیرآلات استیل، فولادی، برنجی و چدنی به صورت مستقیم و بدون واسطه با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

Shopping cart

0

No products in the cart.