رده های مختلف لوله مانیسمان

تفاوت رده های مختلف لوله مانیسمان

لوله های مانیسمان از رایج ترین لوله های موجود در بازارند که ویژگی و کیفیت این لوله ها آنها را به یکی از خاص ترین لوله ها برای بعضی از صنایع از جمله صنایع پتروشیمی، نفت و گاز، ساختمان سازی و غیره تبدیل کرده است. لوله مانیسمان در رده های مختلفی دربازار موجودند که هر یک برای بخشی از نیازهای موجود در صنعت می تواند کارساز باشد.

در این مطلب از سری مطالب وب سایت تخصصی گروه صنعتی لوله و اتصالات آسیا استیل به بررسی تفاوت رده های مختلف این نوع از لوله ها می پردازیم و در مورد قیمت لوله مانیسمان رده 40 صحبت می کنیم.

لوله مانیسمان چیست؟

لوله مانیسمان که به عنوان لوله بدون درز شناخته می شود لوله ای است که در ساخت آن از جوشکاری استفاده نشده است و به عبارتی دیگر یک تکه می باشد. بدون درز بودن لوله مانیسمان آن را از سایر لوله ها متمایز کرده است این لوله ها برای اهداف انتقال سوخت و مواد پتروشیمی بسیار ایده آل هستند زیرا امکان نشتی در آنها وجود ندارد و می تواند یک گزینه ایمن باشد. لوله های مانیسمان با توجه به رده ای که دارند دارای تفاوت های عمده ای از نظر ضخامت و قیمت هستند.

به همین دلیل میان انواع لوله های مانیسمان در رده های مختلف تفاوت قیمت وجود دارد. لذا قیمت لوله مانیسمان رده 40 با رده های دیگر متفاوت است.

تفاوت رده های مختلف لوله مانیسمان

رده های مختلف لوله مانیسمان

نحوه تقسیم بندی لوله های مانیسمان بر اساس معیارهای مختلفی است. برای مثال این لوله ها را بر اساس وزنشان می توان به دسته های استاندارد، سنگین و فوق سنگین دسته بندی کرد. اما رایج ترین این دسته بندی به ضخامت لوله ها بر می گردد. با توجه به این نکته لوله های مانیسمان دارای رده های 10، 20، 30، 40، 60، 80، 120، 140 و 160 است که در قطرهای 0.125 تا 12 اینچ در بازار موجودند. از معروف ترین و پرکاربردترین این لوله ها نیز لوله رده 40 است که در بخشی دیگر به قیمت لوله مانیسمان رده 40 خواهیم پرداخت.

پیشنهاد می شه به شما: تاریخچه لوله های مانیسمان

تفاوت رده های لوله مانیسمان

همانطور که گفته شد تفاوت اصلی لوله های مانیسمان در رده های مختلف ضخامت این لوله هاست. بنابراین هر چه رده لوله پایین تر بیاید ضخامت آن نیز کمتر می شود. کم شدن ضخامت لوله به معنای به کار رفتن مواد کمتر در ساخت است.

رایج ترین لوله های مانیسمان که در موارد مختلف از جمله ساختمان سازی و انتقال سیالاتی مانند گاز و آب استفاده می شود لوله های مانیسمان 80 و 40 است. متریال ساخت و مراحل تولید در هر دو لوله یکسان است اما قطر بیشتر لوله رده 80، آن را لوله مقاومتری در برابر لوله رده 40 می سازد. با این وجود اگر نیاز به مقاومت بالا در لوله نباشد معمولا از لوله رده 40 استفاده می شود و استفاده از این لوله مرسوم تر است.

قیمت لوله مانیسمان رده 40

در مورد قیمت لوله مانیسمان رده 40 مانند سایر تاسیسات صنعتی هرگز نمی توان قیمت ثابتی را تعیین کرد. زیرا قیمت فلزات در بازارهای جهانی بسته به مسائل داخلی و خارجی به طور پیوسته در حال نوسان است. بنابراین در زمان نگارش این مطلب تا زمانی که شما آن را مطالعه می کنید احتمالاً بارها این قیمت تغییر کرده است.

اما چیزی که می توان با اطمینان گفت این است که ضخامت یک لوله با قیمت آن رابطه مستقیم دارد،لذا قیمت لوله مانیسمان رده 40 از رده 80 پایین تر است.

پیشنهاد می شه برای مطالعه: بررسی کاربرد لوله های استیل 304

رده های مختلف لوله مانیسمان

آسیا استیل تامین کننده انواع لوله های مانیسمان

آسیا استیل از برترین تامین کنندگان تاسیسات صنعتی از جمله انواع فلنج ها، لوله های درزدار و بدون درز، شیرآلات، شمش و پروفیل است. ارسال به موقع، قیمت مناسب، کیفیت محصولات و بسیاری از موارد دیگر موجب محبوبیت این مجموعه در میان مشتریان شده است. بگونه ای که آسیا استیل به گزینه اول استعلام قیمت و خرید محصولات در میان بسیاری از صنعتگران و صاحبان مشاغل بدل شده است.

چنانچه به لوله های مانیسمان در جهت مصارف مختلف از جمله امور ساختمان سازی یا انتقال مواد و سیالات در کارخانجات احتیاج دارید، می توانید ضمن درخواست استعلام قیمت لوله های مانیسمان رده40 و سایر رده ها از کارشناسان فروش ما، اقدام به خرید لوله های مورد نظر در متراژ و اندازه های مناسب کرده و آنها را در هر کجای ایران که تمایل دارید دریافت نمایید.

جدیدترین مقالات

دیدگاهتان را بنویسید

Shopping cart

0
image/svg+xml

No products in the cart.

Continue Shopping